İlköğretimini Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nde, Lise öğrenimini Sefaköy Anadolu Lisesinde, Lisans eğitimini Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Anabilim dalında tamamladı. Öğrencilik yıllarında çeşitli yerel gazete ve ajanslarda çalışarak basın-yayın dünyasına adım attı.

Mezuniyetinin ardından Milliyet, Hürriyet ve Sabah gazetelerinde muhabirlik, sayfa editörlüğü, sayfa tasarımcılığı ve bölge temsilciliği gibi çeşitli kademelerde görev aldı. 2015 yılında Pusula Ajans bünyesinde "Görsel Medya Stratejileri Programını" tamamlayan Nurbaki, genç iletişimciler üzerine “YediElçi” dergisinin Genel Yayın Yönetmenliğini yaparak Kayseri’de özel haber konusunda önemli bir projeye imza attı.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde "Reklam ve Stratejik Marka İletişimi" yüksek lisans eğitimine devam eden Nurbaki, 2017-2022 tarihleri arasında YEKDER'in Kurumsal İlişkiler ve İletişim Koordinatörlüğü'nü görevini yürüttü. Profesyonel kariyerine Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü Özel Kalem'inde sürdüren Nurbaki'nin başlıca çalışma ve uzmanlık alanları kurumsal markalaşma, reklamcılık, iletişim yönetimi, bilgi teknolojileri, tasarım ve fotoğrafçılıktır.