Ailede Din Eğitimi Programı 4 yıl (8 dönem) boyunca YEKDER dernek merkezinde uygulanmış ve yoğun bir ilgi görmüştür. Daha sonra farklı kurum ve kuruluşlardan gelen talepler doğrultusunda kurumların kendi bünyelerinde ADEP eğitimini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak amacıyla ADEP Eğitici Eğitimlerine başlanmıştır.

YEKDER Formatör Eğitimleri kapsamında gerçekleştirilen ADEP Eğitici Eğitimlerinde kurumların eğitim faaliyetlerinde görev alan bireyler 3-4 günlük yoğunlaştırılmış bir program ile seminerler alıp ADEP eğitimlerini kendi kurumlarına taşımıştır.  Eğitici Eğitimlerine katılan formatör adaylarının, eğitimlerini tamamlamaları ve sertifika alabilmeleri için 10 haftalık Ailede Din Eğitimi Programının seminerlerine de katılmaları gerekmektedir.

ADEP Eğitici Eğitimleri, perspektif seminerleri ve atölye çalışmasında oluşmaktadır. Alanında uzman akademisyenler tarafından verilen seminerlerde; katılımcıların ADEP’in felsefesine, ana temasına ve çerçevesine vâkıf olmalarını sağlamak amaçlanmaktadır.


Özellikler

Sayfa Sayısı: 16

Kitap Ölçüleri: 10,5x19,5 cm

Baskı Yılı: İstanbul, 2020

Kategori

Broşürler

Editör:

Gülsüm Pehlivan Ağırakça

Hazırlayan:

Büşra Murat

Grafik-Tasarım:

Ramazan Nurbaki