Yaşadığımız yüzyılın teknoloji ve medya gelişmeleri genç neslin ilgisini çekmektedir. Bu gelişmeler görsel ve işitsel uyaranların yoğunluk kazandığı yeni materyallerin sayısını ve niteliğini artırmış, bu materyallerin etkisinde kalmayı da kaçınılmaz hale getirmiştir. Ayrıca medya unsurlarının mahiyeti konuya duyarlı ebeveynleri ve eğitimcileri onları doğru kullanma konusunda da endişelendirmektedir.

Aile İçi Etkinlik Rehberi seti, ebeveynlere çocuklarının ilgi duydukları yazılı, görsel ve işitsel kaynakları doğru değerlendirme konusunda kılavuzluk ederek ailede din eğitimini desteklemektedir. Aile İçi Etkinlik Rehberi, aile içi iletişimi güçlendirerek bireyler arasında değerler bütünlüğü sağlamayı hedeflemektedir. 

İman, ibadet, ahlak, siyer temalarından oluşan eserin her bir temasında film, klip, kitap, müzikal etkinliklerle drama ve oyunlara yer verilmiştir. Etkinlik ve materyal üretme-uyarlama konusunda yetkin yazarların hazırladığı etkinliklerin her biri alan uzmanlarının editörlüğünden geçerek pedagojik açıdan incelenmiş ve bir yaş sınırı getirilmiştir.

Aile İçi Etkinlik Rehberi, içerisinde barındırdığı materyallerle sadece ebeveynlerin değil eğitimcilerin de istifadesine sunulmuştur. 

Aile İçi Etkinlik Rehberi 2'inci kitapta:

Film, klip, kitap, müzik gibi medya unsurlarının din eğitimine uyarlanmasıyla bir ilke imza atan Aile İçi Etkinlik Rehberi 2 kitaptan oluşmaktadır. 

Eserin 2. kitabında “Ahlak” ve “Yolculukta Oyun ve Etkinlikler” başlıkları yer almaktadır. “Adalet”, “Doğruluk - Dürüstlük”, “Dostluk”, “İyilik”, “Yardımlaşma – Dayanışma”, “Empati”, “Sabır”, “Saygı”, “Sevgi”, “Sorumluluk”, “Merhamet - Şefkat”, “Affetme” temaları “Ahlak” başlığında etkinliklerle değerlendirilirken çocuklarla uzun bir tefekkür yolculuğuna hazırlanmaktadır. “Yolculukta Oyun ve Etkinlikler” temasında ise uzun yolculuklarda çocuklarla kaliteli zaman geçirmek üzere etkinlikler geliştirilmiştir. 


Özellikler

ISBN: 978-975-98557-6-5

Sayfa Sayısı: 244

Kitap Ölçüleri: 16,5x23,5 cm

1.Baskı Yılı: İstanbul, 2021

Yayınevi: YEKDER Yayınları

Kategori

Kitap

Fiyat

125 TL

(Perakende satışlarımızda %25 indirim uygulanmaktadır.)