Okul Öncesi Adab Okulu Eğitim Seti, okul öncesi ahlak ve karakter gelişiminde ilk aşamanın adab gelişimi olduğunu kabul ederek, kurumsal eğitimin ilki olan okul öncesi dönemde bu manada bir eğitim verilmesi kabulüne dayalı olarak hazırlanmıştır. 

Hedefimiz, İslami değerler ve kavramlara aşinalık kazandırma, değer ve kavramları sevdirme, İslam adabına uygun davranış edindirmedir.

Okul öncesi dönemdeki çocukların gelişim özellikleri ve karşılaştıkları yaşam durumları düşünüldüğünde doğru iletişim kurmak, temizliğe dikkat etmek, evde, sınıfta, sokakta görgü kurallarına uygun hareket etmek vb. davranışlar büyük ölçüde adabı muaşerete uygun davranışlara denk gelmektedir. Konular bu durumlar esas alınarak belirlenmiştir.

“Okul Öncesi Adab Okulu Öğretmen Kılavuzu” kitabı, eğitimcilere rehberlik edecek şekilde hazırlanmıştır. Kitap da toplumsal değerlerin İslami perspektiften sunulduğu, saygı, sevgi, sorumluluk gibi konulardan oluşan 13 başlık bulunmaktadır. Programın genel amaçları, hedefleri, yapısı ve kapsamı hakkında bilgi verilmiştir. Yıllık müfredat, kazanımlar ve etkinlikleri ile detaylı bir şekilde paylaşılmıştır. Her konunun hedef, kazanım ve kavramları belirlenmiştir. Konular; ısındırma, geliştirme ve sanat etkinliği bölümlerinden oluşmaktadır. İçerikte kukla gösterisi, oyun etkinliği, parmak oyunu, sanat etkinliği, hikâye okuma etkinliği, drama, tekerleme, dil etkinliği, alan gezileri ve fen etkinlikleri bulunmaktadır.


Özellikler

ISBN: 978-605-62640-7-8

Sayfa Sayısı: 143

Kitap Ölçüleri: 21,5x29,5 cm

1.Baskı Yılı: İstanbul, 2021

Yayınevi: YEKDER Yayınları

Kategori

Kitap

Fiyat

150 TL

(Perakende satışlarımızda %25 indirim uygulanmaktadır.)