Eğitim faaliyetlerinin vazgeçilmezi olan kıymetli öğretmenlerimiz ve öğretmen adayları hızla değişen dünya ve eğitim felsefeleri karşısında eğitimcilik yeteneklerini geliştirmek için desteğe ihtiyaç duymaktadır. Bu minvalde, dini bilgi ve değerler alanına yönelik Eğitimci Geliştirme Programı, insanî değerleri yüceltmeye çalışan, farkındalığı yüksek bir ekiple; bu alanda farklı bir öğretim modeli oluşturarak, sadece bilgisiyle değil, yaşayışı, karakteri ve ruhuyla önder öğretmenler yetişmesine katkı sağlamayı hedefleyen son derece önemli ve öncü bir program niteliğindedir.

Din eğitimi çalışmalarında ehliyetli ve liyakatli eğitimciler, eğitim-öğretim süreçlerinde eksikliğini en çok hissettiğimiz hususların başında gelmektedir. Eğitimci Geliştirme Programı (EGP) kişi ve STK’lar tarafından ilgi görmekte, modelleme çalışmalarını da beraberinde getirmektedir. Bu bağlamda ortaya çıkan EGP bir taraftan eğitimcilerin gelişimine katkı sağlarken, diğer yönden kurumların eğitimci ihtiyaçlarını karşılamalarına katkı sağlamaktadır. 

EGP’nin eğitim-öğretim süreçlerinin niteliğini arttırmayı, öğrenci başarısını geliştirmeyi ve eğitimcinin liderlik rolünü güçlendirmeyi hedefleyen bir süreci vardır. Eğitim bilimleri ve dini bilgiler dersleri (ilmihal, siyer ve ahlak) öğretim yöntemleri teorik ve uygulamalı olarak yapılmaktadır. Dersler alanın uzmanları tarafından verilmektedir.


Özellikler

Sayfa Sayısı: 24

Kitap Ölçüleri: 10,5x19,5 cm

Baskı Yılı: İstanbul, 2020

Kategori

Broşürler

Editör:

Ayşe Öztürk

Grafik-Tasarım:

Ramazan Nurbaki