Aşamalı Seminerler Programı’nda temel dini bilgiler iki yıllık seminerler dizisiyle uzman ilahiyatçılar tarafından sunulmaktadır. ASP seminerlerinde içerikler, birbirinin tamamlayıcısı niteliğindedir. Her aşamada Hadis, Siyer, Fıkıh ve Tefsir olmak üzere dört seminer başlığı bulunmaktadır.

İki aşama şeklinde hazırlanmış olan ASP’nin her aşamasında dört seminere yer verilmiştir. Ana hatlarıyla iman, ibadet, ahlâk, siyer konuları üzerinde yoğunlaştırılan seminerler her aşamada birbirinin üzerine bina edilmiştir. Programda ayrıca her sene farklı başlıklarda düzenlenen ihtisas seminerleri de yer almıştır.

Aşamalı Seminerler Programı’nda (ASP) her Müslüman yetişkinin bilmekle yükümlü olduğu farz-ı ayn ilimlerin öğrenebileceği, dini inanç ve yaşantıyla ilgili soru ve sorunların çözümünü sağlayacak temel dini bilgiler iki yıllık seminer programıyla uzman ilahiyatçılar tarafından sunulmuştur. İki aşamadan oluşan ASP seminerlerinde ders içerikleri birbirini tamamlar nitelikte hazırlanmıştır. Her aşamada Hadis, Siyer, Fıkıh ve Tefsir olmak üzere dört temel seminer başlığına yer verilmiştir. Hafta içinde iki yarım gün şeklinde sürdürülen seminer programına yetişkin hanımlar katılmıştır. Katılımcıların seminerlere devamlılık göstermesi zorunlu tutulmuştur. Gerçekleştirildiği dönemler boyunca kayıtlar eylül ayı içerisinde alınarak ekim ayında seminerlere başlanmış ve mayıs ayının sonunda da program tamamlanmıştır. 

Asiye Ergün

Asiye Ergün

Eğitmen
Hayrunnisa İstekli

Hayrunnisa İstekli

Eğitmen
Nimet Yılmaz

Nimet Yılmaz

Eğitmen
Gülşen Karataş

Gülşen Karataş

Eğitmen
Vildan Kabataş

Vildan Kabataş

Eğitmen
Henim Demirhan

Henim Demirhan

Eğitmen