Ailede Din Eğitimi kitabı, aile içi iletişimin kalitesinin arttırılmasını hedefleyen Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) kapsamında; ailelerin, çocuklarının din eğitimlerine daha nitelikli katkı sağlayabilmelerine yardımcı olabilmek için hazırlanmıştır. Program, ebeveynlere eğitimin bir süreç olduğunu bununla birlikte gelişimde kritik dönemler bulunduğunu fark ettirmeyi ve din eğitiminde yaşadıkları mevcut problemleri çözebilmeleri noktasında farkındalık kazandırmayı amaçlamaktadır.

Hazırlanan bu kitapta ise ailelerin çocuk eğitimindeki rolü üzerinde durulmakta, ebeveynlere farkındalık kazandırabilmek için çocuklardan beklentilerinin neler olduğuna yönelik bilgiler verilmektedir. Nitelikli ebeveyn-çocuk ilişkisi için çocukların gelişim dönemleri ayrıntılı olarak ele alınarak aile içerisinde iman, ibadet ve ahlak eğitiminin doğru ve sağlıklı bir şekilde yapılması, ev içerisinde yapılabilecek düzenlemeler ve din eğitiminde ihtiyaç duyulan görsel, işitsel ve yazılı kaynaklar hakkında tavsiyeler bulunmaktadır.

Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) ile bütünlük teşkil eden kitap, ailelerin çocuklarına sahih bir din eğitimi vermelerinde destekleyici konumdadır.


Özellikler

ISBN: 978-605-62640-3-0

Sayfa Sayısı: 142

Kitap Ölçüleri: 16,5x23,5 cm

Baskı Yılı: İstanbul, 2018

Yayınevi: YEKDER Yayınları

Kategori

Kitap

Fiyat

90 TL

(Perakende satışlarımızda %25 indirim uygulanmaktadır.)