YEKDER Çevrimiçi Seminerler yeni döneme Şule Kala ile merhaba diyor! Çarşamba akşamı “Gençlerin Aklına Takılanlar” üzerine konuşacağız.

Gençlerin soruları onların kimliklerini inşa eden yağı taşlarıdır aslında. Ancak yalnızca sormak ya da cevabı bulmak değil, cevaba giden yollarda onlara mihmandarlık etmek de çok önemlidir. Dine, hayata ve anlam arayışımıza dair sorular ve dahası aklımıza takılanları konuşmak için bir araya geliyoruz.

Gençlerin sorularını anlamak ve "Yetişkinler olarak bu sorulara nasıl yaklaşmalıyız?" sorusunun cevabını bulmak üzere ebeveynleri, eğitimcileri ve konuya ilgi duyan genç yetişkinleri seminerimize bekliyoruz.

Tarih: 11 Ekim 2023 Çarşamba

Saat: 20.00

* Katılım ücretsizdir.

* Seminer çevrimiçi olarak Zoom platformunda gerçekleştirilecektir. Kayıt olduktan sonra Zoom linki sizinle SMS ile paylaşılacaktır.
* Kontenjan sınırlıdır.

 

Şule Kala kimdir?

Kala, liseyi Güngören Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde okuduktan sonra Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. Hayalini kurduğu bambaşka bir meslek grubu için Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Radyo TV Sinema okurken evli ve bir çocuk annesiydi. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde Din Eğitimi alanında yüksek lisansını tamamladığında da ikinci kez anneydi.

Diyanet TV'de Eksen İnsan (2018 Türkiye Yazarlar Birliği yılın TV programı ödülü), Bize Emanet, Kafama Takıldı programlarını hazırladı ve sundu. 2010'dan beri Millî Eğitim Bakanlığı'nda Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi öğretmeni olarak görev yapan Kala, yazıları ve röportajlarıyla da çeşitli dergi ve gazetelerde yer aldı.

Ekip

Elif Sena Gelgör

Elif Sena Gelgör