Okul Öncesi Adab Okulu Eğitim Seti, okul öncesi ahlak ve karakter gelişiminde ilk aşamanın adab gelişimi olduğunu kabul ederek, kurumsal eğitimin ilki olan okul öncesi dönemde bu manada bir eğitim verilmesi kabulüne dayalı olarak hazırlanmıştır. 

Hedefimiz, İslami değerler ve kavramlara aşinalık kazandırma, değer ve kavramları sevdirme, İslam adabına uygun davranış edindirmedir. 

Okul öncesi dönemdeki çocukların gelişim özellikleri ve karşılaştıkları yaşam durumları düşünüldüğünde doğru iletişim kurmak, temizliğe dikkat etmek, evde, sınıfta, sokakta görgü kurallarına uygun hareket etmek vb. davranışlar büyük ölçüde adabı muaşerete uygun davranışlara denk gelmektedir. Konular bu durumlar esas alınarak belirlenmiştir.

“Okul Öncesi Adab Okulu Öğrenci Etkinlik" Kitabı, Öğretmen Kılavuz Kitabının bir eki olarak hazırlanmıştır. Öğretmenin öğrenciyi derslerde daha aktif hale getirmesi ve öğrencinin öğrendiklerini pekiştirmesi amaçlanmıştır. Kitapta konu başlıklarına uygun yönergeli etkinlikler, hadis boyamaları, materyal kalıpları, her konu bitiminde evlerinde bir hadis köşesi oluşturmaları için hadis çiçekleri boyama etkinliği bulunmaktadır. Kitabın içeriği öğretmenin öğrenciye konuları aktarmasında işini kolaylaştıracağı gibi kitabı kullanan anne babalara da destek olacak şekilde hazırlanmıştır.


Özellikler

ISBN: 978-605-62640-8-5

Sayfa Sayısı: 95

Kitap Ölçüleri: 21,5x29,5 cm

1.Baskı Yılı: İstanbul, 2021

Yayınevi: YEKDER Yayınları

Kategori

Kitap

Fiyat

150 TL

(Perakende satışlarımızda %25 indirim uygulanmaktadır.)