Benim Peygamberim kitabı, çocukların Peygamber Efendimiz (s.a.v) ile ilgili algısının doğru bilgilerden oluşmasına, duygularını besleyecek bir anlatım ile onların dünyasına girmenin önemine inanarak hazırlanmıştır.

Eskiden dedelerimizden, ninelerimizden dinlediğimiz tatlı hikayelerle tanırdık Peygamberimizi, şimdi ebeveynlerin öğretmenlerin anlatması ya da kitaplardan okuyarak öğreniyoruz.

ADAB Okulu Eğitim setinin bir parçası olan “Benim Peygamberim” kitabında çocuğun anlayacağı bir dille peygamberi tanıması, sevmesi hedeflenmiştir. 

Kitabın birinci bölümünde Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in hayatı kronolojik olarak işlenmiştir. Fil Olayı’ndan başlanarak Mekke’nin Fethi ile son bulmuştur. Bu bölüm, çocukların peygamberi sevmesi ve tanımasını amaç edinen Ayşe Nine’nin samimi, akıcı ve sürükleyici anlatımıyla aktarılmıştır. O'nun bütün yaratılanlara karşı sevgisi, güzel ahlakı, erdemli tavırları ve sıkıntılar karşısındaki sabrı bir film gibi çocukların gözünde canlanması istenmiştir.

 İkinci bölümün konu başlıklarını oluşturan 12 değer Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in kıssalarıyla işlenmiş, bu sayede çocuklarımızın günlük davranışlarında Peygamber Efendimiz (s.a.v) ile özdeşim kurması beklenmiştir. Seçilen bu kıssalarda mümkün mertebe Peygamber Efendimizin (s.a.v) çocuklarla olan örneklerine dikkat edilmesi önemli hususlardan biridir. 

Kitap boyunca sahih rivayetler esas alınmış, çocuklarımızın Peygamber Efendimiz (s.a.v) algısının doğru bilgilerle kurulmasına özen gösterilmiştir. İçerik bakımından kitabın tematik ve kronolojik unsurları bir arada bulundurması bilgi ve duygu yönlerini beslemesi açısından emsalleri arasında temayüz etmesini sağlamaktadır. 

Kitap, okul öncesi yaş grubu öncelikli olmak üzere kendisiyle bağlantı kurabilen, minik kalbindeki Peygamber (s.a.v) sevgisini bilgi ve anılarla güçlendirmek isteyen tüm çocuklarımıza yöneliktir. 


Özellikler

ISBN: 978-975-98557-5-8

Sayfa Sayısı: 60

Kitap Ölçüleri: 21,5x29,5 cm

1.Baskı Yılı: İstanbul, 2021

Yayınevi: YEKDER Yayınları

Kategori

Kitap

Fiyat

90 TL

(Perakende satışlarımızda %25 indirim uygulanmaktadır.)