Kur'an hakkında ilk ve temel bilgilere ulaşmayı isteyen; bunları öz ve ayrıntılardan uzak bir şekilde bir arada bulmayı amaçlayan; bir Kur'an talebesi olma yolunda atılacak ilk adımların neler olduğunu öğrenme peşinde olup ihtisas sahibi olmayan genel okur kitlesinin bu ihtiyaçlarını muhtasar ve yalın bir biçimde karşılar. Bu çerçevede aşağıdaki konu başlıkları ele alınmıştır: 

  • Allah ile İnsan Arasındaki İletişim
  • Zincirin Son Halkası: Kur'an
  • Kur'an'ın Kitap Olarak Kısa Tarihi
  • Okuma ve Anlamaya Dair Öneriler 

Kur'anla ilgili gerekli görülen bilgilerin yanı sıra âyetlerin iniş sırasını gösteren bir tablo da ilâve edilerek okuyucuya bu yolculuğunda bir başka yardımcı araç sunulmaya çalışılmıştır. Kur'an'ın Nüzûl Süreci Tablosunda âyetlerin, parça parça inen Kur'an'ın her bir bölümünün Hz. Peygamber'e indirilme sırası -başka bir deyişle Kur'an'ın âyet ve sûrelerinin kronolojik sırası- sunulmuştur.

Çalışmanın sonunda yer alan çoktan seçmeli sorulardan oluşan Kur'ân-ı Kerîm Meâl Soruları bölümü ise Kur'an'dan öğrendiklerini sorgulamak ve pekiştirmek isteyen okur için bir anahtar olma işlevi sağlamaktadır. Her bir cüz için çoktan seçmeli yirmi soru üretilmiştir. Her bir soru sonunda ilgili olduğu sûre ve âyet numaraları verilerek okurun, cevabının sağlamasını yapması ve bilgisini pekiştirmesi hedeflenmiştir.


Özellikler

ISBN: 975-98557-0-4

Sayfa Sayısı: 120

Kitap Ölçüleri: 21x27,5 cm

Baskı Yılı:

1.Baskı İstanbul, 2014

7.Baskı İstanbul, 2020

Yayınevi: YEKDER Yayınları

Kategori

Kitap

Fiyat

60 TL

(Perakende satışlarımızda %25 indirim uygulanmaktadır.)

Editör:

Alpaslan Durmuş