Son yıllarda Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nün hizmetiçi programlarda İHL meslek dersleri öğretmenlerine yöntem ve materyal konusunda destek olacak çalışmalara ağırlık verdiği görülmektedir. Müdürlüğün çalışmalarına katkı sağlamak, İHL’lerde görev yapan meslek dersi öğretmenlerinin yöntem ve materyal konusunda başvura- bilecekleri bir eser oluşturmak amacıyla harekete geçen YEKDER Din Eğitimi Aka- demisi “İmam Hatip Liselerinde Meslekî Din Öğretimi” konulu projeyi başlattı.

YEKDER Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yusuf Alpaydın ile Arife Gümüş’ün koordinatörlüğünde, altısı akademik çalışmalarını Din Eğitimi Anabilim Dalı’nda yürütenlerden, ikisi Fıkıh ve Dinî Mûsikî alanında doktorası bulunanlardan, geri kalan üçü İLEM Akademisi ile bağlantılı, alanında birikim ve tecrübe sahibi öğ- retmenlerden müteşekkil on bir kişilik bir proje ekibi oluşturuldu. Projeye Kur’an-ı Kerim, Meslekî Arapça ve Osmanlı Türkçesi dışında İHL’lerde zorunlu olarak okutulan Temel Dini Bilgiler, Siyer, Hadis, Fıkıh, Tefsir, Akaid-Kelam, Hitabet ve Mesleki Uygulama, Dinler Tarihi, İslam Kültür ve Medeniyeti ile seçmeli olarak okutulan İslam Tarihi ve Dinî Mûsikî dersleri dâhil edildi. Derslerin öğretiminde karşılaşılan güçlükler, kritik konular, kullanılabilecek yöntem ve teknikler gibi konular öne çıkarıldı. Konuların anlaşılmasına yardımcı olacak öneri kitaplara, ders içi ve ders dışı etkinlikliklere yer verildi.

İHL meslek dersleri öğretmenlerine ve öğretmen adaylarına özel öğretim yöntemleri konusunda yararlanabilecekleri bir başvuru kitabı oluşturma niyetiyle kaleme alınan bu eser, 2018’in ilk günlerinde okuyucu ile buluştu.


Özellikler

ISBN: 978-605-62640-2-3

Sayfa Sayısı: 230

Kitap Ölçüleri: 16,5x23,5 cm

Baskı Yılı: İstanbul, 2018 

Yayınevi: YEKDER Yayınları

Kategori

Kitap

Fiyat

70 TL

(Perakende satışlarımızda %25 indirim uygulanmaktadır.)

Editör:

Emine Keskiner