İlmihal Öğretiminde Oyunlar ve Etkinlikler kitabı, eğitimde çocukların dünyasında oyunların ve etkinliklerin ehemmiyetini ve işlevselliğini kabul ederek hazırlanmış bir çalışmadır. Çağımız eğitim metotlarında; geleneksel öğretim yöntemlerinden daha çok, yaparak, severek ve eğlenerek öğrenme ön plana çıkmaktadır.

İlmihal Öğretiminde Oyunlar ve Etkinlikler kitabı ile hedefimiz, oyun ve etkinlikler ile öğretimi kolaylaştırmak, sevdirmek, eğlenerek etkili bir öğretim ile ritüellerin pekişmesini sağlayarak ibadet alışkanlığı kazandırmaktır.

İçerik hazırlanırken çocukların bilişsel, sosyal ve ahlaki gelişim dönemleri ve hazır bulunuşlukları göz önünde bulundurulmuştur. Eser, çalışma yapılan öğrencilerin yaş, seviye ve bulunduğu çevre gibi unsurlar göz önüne alınarak hazırlandığı için etkinlik ve oyunlarda değişiklik yapılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Kitapta 13 konu başlığı bulunmaktadır. Konu başlıkları seçilirken Milli Eğitim müfredatı da esas alınmıştır. Bazı konularda oyunların içinde kullanılacak kavramlar ve sorular da yer almaktadır. Böylece öğreticinin oyun hazırlama sürecine destek sağlanması amaçlanmıştır.

YEKDER, Kur’an-ı Kerim Öğretiminde Oyunlar ve Etkinlikler kitabının ikinci serisi niteliğinde alandaki açığı fark ederek çalışmalarına bir yenisini daha eklemiştir.

 

İlmihal Öğretiminde Oyunlar ve Etkinlikler kitabı, başta Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile İmam Hatip ortaokulu meslek dersleri öğretmenlerine ve Kur’an Kursu öğreticilerine ilmihal öğretiminde yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Aynı zamanda kitap, okul öncesi öğretmenlerine de hitap etmektedir. Kitabın sadece öğretmenlerin değil ebeveynlerin de çocuklarına ibadet eğitiminde yardımcı olacak başucu kitabı olmasını ümit ediyoruz.


Özellikler

ISBN: 978-975-98557-4-1

Sayfa Sayısı: 112

Kitap Ölçüleri: 21,5x29,5 cm

1.Baskı Yılı: İstanbul, 2021

Yayınevi: YEKDER Yayınları

Kategori

Kitap

Fiyat

110 TL

(Perakende satışlarımızda %25 indirim uygulanmaktadır.)