Hedef, Kavram, Grafik ve Etkinliklerle Hz. Peygamber’in Hayatı Mekke Dönemi kitabı Hz. Muhammed’in (sav) Mekke döneminin öne çıkan olaylarını konu edinmektedir.

Bu çalışmada siyer derslerinin zenginleşmesi ve günümüz meseleleriyle ilişkilendirilmesi için belli bir usul ve yöntem takip edilmiştir. Bu yöntemlerin her biri konu başlıklarının içerisinde ikonlarla temsil edilmiştir.

Hz. Peygamber’in (sav) hayatına ilişkin belirlenen konu başlıkları için öncelikle hedeflere yer verilmiştir. İkinci olarak konuların daha iyi anlaşılmasını ve yorumlanmasını sağlamak amacıyla ön plana çıkan kavramlar terim anlamıyla yer almıştır. Üçüncü olarak siyer konularının yaşadığımız hayatla ilişkilendirilmesi, bunların üzerine konuşma imkânının sağlanması, öğrencilerin öğrenim süreçlerinde daha aktif olmaları gayesiyle bazı örnek sorular sunulmuştur. Dördüncü olarak katılımcıların öğrenme süreçlerinde görev üstlenmelerini sağlamak, aktifliğini artırmak, birbirleriyle etkileşimlerini güçlendirmek maksadıyla etkinliklere yer verilmiştir. Beşinci olarak konuların işlenmesini ve bilgi aktarımının kolaylıkla sağlanması maksadıyla farklı türlerden bilgi grafikleri yer almıştır. Son olarak da öğrencilere verilebilecek bazı araştırma ödevi konularına yer verilmiştir.

Bu eser başta ortaokul ve lise dönemine yönelik siyer dersleri yapan öğretmenlerin ve alana ilgi duyan eğitimcilerin yararlanması için hazırlanmıştır. Hz. Peygamber’in (sav) hayatının daha iyi kavranmasına ve buna yönelik yapılan çalışmalara katkı sağlaması arzusunu taşıyoruz.


Özellikler

ISBN: 978-975-98557-8-9

Sayfa Sayısı: 88

Kitap Ölçüleri: 19.5x27 cm

1.Baskı Yılı: İstanbul, 2022

Yayınevi: YEKDER Yayınları

Kategori

Kitap

Fiyat

110 TL

(Perakende satışlarımızda %25 indirim uygulanmaktadır.)