06 Aralık 2022

Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde sürdürülen Marifet Okulunda, kurum içi eğitim faaliyetlerinin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri kapsamında her hafta kurum dışı etkinlikler gerçekleştiriliyor. 

Lise grubu öğrencilerimiz, bu hafta “Alem ve Ben” teması projeleri çerçevesinde “Üsküdar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Atık Yönetim Merkezi”ni ziyaret etti. Ziyarette bulunan öğrencilerimiz geri dönüşüm süreçlerini öğrenirken ilgili tesis yetkilileri tarafından da atık yönetimi ve oluşumu hakkında bilgi aldı.

Atık Yönetim Merkezi’ni gezen öğrencilerimiz, katı atıkların kaynağında önlenmesine, geri kazanımına ve bertarafına dair farkındalığın arttırılmasına dikkat çeken tesis yetkilileri, öğrencilerimizin bu tarz farkındalık etkinliklerini gerçekleştirdikleri için memnuniyetlerini aktardı.

Marifetli öğrencilerimiz, tesis ortamı ve tesis yetkililerinden yararlanarak proje kapsamında video prodüksiyon çalışmalarını gerçekleştirdi. Yapılan çekimler daha sonrasında bir video içeriği haline getirilerek farkındalık proje çalışmalarını tamamlamış olacak.

Marifet Okulu ortaokul gruplarımız haftayı Efruze Esra Alptekin eşliğinde “Drama” dersleriyle sürdürdü. Öğrenciler, yaşamak için anlaşma ve saygı değerlerini drama ile hem öğrendi hem de oynadı. Ayrıca öğrenci gruplarımız, Kur’an-ı Kerim derslerinin yanı sıra “Yardımlaşma” ve “Güvenilirlik” konularında da sohbet ederek bu kavramlara yönelik fikirlerini sundu.