YEKDER Öğretmen Atölyesi, Okul Öncesi öğretmenlerinin mesleki becerilerine katkı sağlamak üzere, alanında uzman eğitimciler tarafından gerçekleştirilecektir. 

Öğretmen Atölyesinin Dua Edelim Ki Oyun Var: Ezber Oyunları Atölyesi kapsamında dua ve sure ezberi yaparken aynı sistem üzerinden ilerleme, dua ve sure ezberletirken oynanacak oyunların seçimi, veriş ve alışta grup çalışmasının yararları, ezbere başlarken, ezber sürecinde ve ezberi bitirirken seçilecek oyunların önemi konuları üzerinde durulacak ve “Oyunlarla ezber nasıl sağlanır?” sorusunun cevabı aranacaktır.

Kur'an Öğretiminde Oyun ve Etkinlikler atölyesinde cüz öğretimi yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlar, harf öğretiminde örnek uygulamalar kelime çözümlemede örnek uygulamalar konuları üzerinde durulacak ve “Kuranı kerime geçen öğrencilerimizle süreci nasıl ilerletiyoruz?” sorusuna cevap aranacaktır.

Din Eğitiminde Soyut Kavramlar Atölyesi kapsamında ilk çocukluk dönemi din eğitiminde soyut kavram öğretimi teorik çerçevede bütüncül olarak ele alınarak, örnekler üzerinden soyut düşünme yetisi kazandırma konusunda öneriler sunulacaktır.

Adap Eğitiminde Oyun ve Etkinlikler atölyesinde “Okul öncesinde din ve adap eğitimi, hayatın içinden oyunlarla nasıl verilebilir?” sorusuna cevap olacak atölyede Okul Öncesi Adap Seti’nin Öğretmen Kılavuz kitabındaki birçok oyunun uygulamasına yer verilecektir.

Programın Amacı:

Öğretmen Atölyeleri ile sahada görev alan eğitimcilerin ve eğitimci adaylarının, mesleki gelişimlerine katkı sunmayı, katılımcıların özgün ve nitelikli çalışmalar yapabilecek düzeyde fikirler ve beceriler kazanmasını amaçlamaktadır.

 Katılım ve başvuru detayları:

  • Program, 16 Nisan 2022 tarihinde (1 gün) gerçekleştirilecektir.
  • Atölyeler 11:00-12.30 / 12:45-14:00 / 14:30 -16:00 / 16:15-17:45 saatleri arasında yapılacaktır.
  • Katılım belgesi verilecektir.
  • Kontenjan sınırlıdır.
  • Okul Öncesi öğretmelerine yönelik bir çalışmadır.
  • Atölyelerin verimliliği açısından katılımcıların kamera ve mikrofonlarıyla birlikte aktif katılımları beklenmektedir.

Program Tarihi: 16 Nisan 2022 

Ders Saati: 90 Dakika 

Atölye Ücreti: 150 TL'dir.

Program başlıkları ve eğitmenleri:

  1. Dua Edelim Ki Oyun Var: Ezber Oyunları / Arzu Güzin Terzi
  2. Kur'an Öğretiminde Oyun ve Etkinlikler / Ruşen Yavuz Erim
  3. Din Eğitiminde Somut ve Soyut Kavramlar / Rabia Kuruner
  4. Adap Eğitiminde Oyun ve Etkinlikler / Nurcan Yıldırım

 Kayıt için tıklayınız...