YEKDER Öğretmen Atölyesi, Okul Öncesi öğretmenlerinin mesleki becerilerine katkı sağlamak üzere, alanında uzman eğitimciler tarafından gerçekleştirilecektir. 

Öğretmen Atölyesinde Etkileşimli Hikâye Okuma Teknikleri Atölyesinde kapsamında okumaya karşı sevgi ve ilgi kazandırmak temel amacıyla, okuduğunu anlamayı pekiştirecek, etkileşimi yüksek bir okuma faaliyetinin temel unsurları teorik ve pratik olarak deneyimlenecektir.

İbadet Öğretiminde Oyun ve Etkinlikler Atölyesinde Peygamber Efendimiz’in ibadet eğitiminde çocuklara yaklaşımlarından örnekler verilecektir. Eğitimci ya da ebeveynin ibadet eğitimi verirken çocukların sevmesi, bilgi sahibi olması ve benimsemesi adına birçok oyun ve etkinlikler paylaşılacaktır.

Doğa etkinlikleri yapılırken öğrencinin çantasında olması gerekenlerden başlayarak, yapılacak etkinlikte bir orman gezisi akışının nasıl olması gerektiği aşağıdaki başlıklarla atölyede paylaşılacaktır.

Okul Öncesinde Drama Etkinlikleri Atölyesi kapsamında Drama farkındalığına hizmet edecek ana bilgiler,  pedagojik detaylar ve yaş dönemine uygun etkinlik ve oyunlar etkileşimli sunulacaktır. Drama'nın kolaylaştırıcı etkisi, 'kurgu ve eğitim' üzerinden incelenecektir.

Programın Amacı:
Öğretmen Atölyeleri ile sahada görev alan eğitimcilerin ve eğitimci adaylarının, mesleki gelişimlerine katkı sunmayı, katılımcıların özgün ve nitelikli çalışmalar yapabilecek düzeyde fikirler ve beceriler kazanmasını amaçlamaktadır.

Katılım ve başvuru detayları:
Program, 19 Mart 2022 tarihinde (1 gün) gerçekleştirilecektir.
Atölyeler 10:00-11:30 / 12:00-13:30 / 15:30 -17:00 / 17:30-19:00 saatleri arasında yapılacaktır.
Katılım belgesi verilecektir.
Kontenjan sınırlıdır.
Okul Öncesi öğretmelerine yönelik bir çalışmadır.
Atölyelerin verimliliği açısından katılımcıların kamera ve mikrofonlarıyla birlikte aktif katılımları beklenmektedir.

Program Tarihi: 19 Mart 2022 
Her Ders Saati: 90 Dakika
Atölye Ücreti: 150 TL'dir.

Program başlıkları ve eğitmenleri:
Etkileşimli Hikâye Okuma Teknikleri - Kevser Şenel Yılmaz
İbadet Öğretiminde Oyun ve Etkinlikler - Ruşen Yavuz
Doğada Yapılacak Oyun ve Etkinlikler - Hülya Deniz
Okul Öncesinde Drama Etkinlikleri - Dursun Ali Emecen