Öğretmen Seminerlerinde Bu Ay "Çocuklarda Mizaç Eğitimi: Bireysel Farkındalıkları Anlama ve Destekleme Sanatı" Konuşuyoruz

Dönüşen toplum ve buna bağlı olarak değişen eğitim uygulamaları, eğitimin ana unsurlarından olan öğretmenlerin bu değişimden etkilenmesini kaçınılmaz kılmaktadır. Bugünün ve yarının öğrencilerini yetiştiren öğretmenler, günümüz yöntem ve uygulamalarını kullandığı takdirde etkili bir öğretim sunmuş olacaktır. Dolayısıyla kendi değer dünyamızı inşa eden ve bu değere hizmet edecek öğrenciler yetiştirmeyi gaye edinen öğretmen ve öğretmen adaylarının güncel eğitim anlayışlarına bağlı mesleki donanıma sahip olmaları gerekmektedir.

YEKDER Öğretmen Seminerleri, eğitimci ve eğitimci adaylarının mesleki becerilerine katkı sağlamak, teoriden pratiğe uzanan bilgilerle nitelikli çalışmaların ortaya koyulmasına aracılık etmek amacıyla; her ay alanında uzman eğitimciler tarafından verilecek bir eğitim dizisidir.

Şubat ayı seminerimiz Özgü Güler tarafından “Çocuklarda Mizaç Eğitimi: Bireysel Farkındalıkları Anlama ve Destekleme Sanatı ” başlığıyla Bağlarbaşı Kültür Merkezinde gerçekleştirilecektir. 

Tarih: 13 Şubat Salı 2024

Saat: 18.00

Yer: Bağlarbaşı Kültür Merkezi Seminer Salonu 

❗ Programımız ücretsizdir. 

Özgü Güler kimdir?

1982 yılında İstanbul’da doğdu. Lisansını 2004 yılında İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamladı. 6 yıl kadar özel sektörde farklı yaş gruplarında öğretmenlik yaparken kendisini geliştirmeyi amaçlayan bir dizi eğitim aldı. Enneagram da bu yıllarda tanıştığı ve eğitimini aldığı bir ilim oldu. Sakarya Üniversitesi’nde Sosyoloji bölümünde “Toplumsal Yapı ve Sosyal Değişim Analizleri” alanında yüksek lisans eğitimi aldı. 2010 yılından itibaren bireysel olarak öğrenci ve ebeveynlerle çalışmaya başladı. Eğitim alanına, öğrencilere sadece sınav yolculuklarında değil, eğitim yaşamlarında bütüncül katkı sağlamayı amaçlayan kalıcı öğrenme teknikleri içeren kitap çalışmaları kazandırdı. Özgü Güler Akademi adıyla yüzlerce öğrenciyle çalışma, binlerce insana Enneagram Eğitimi verme imkanı oldu. O günden bu yana Enneagram alanında daima doğru bilgiyi kazanma ve aktarma hassasiyetiyle hareket etti. Bu alanda Mizaç Eksenli Öğrenme Yöntemleri- Yol Arkadaşım” adında bir kitabı bulunmaktadır. Şimdilerde kariyerine mizaç temelli öğrenci, ebeveyn danışmanlığı ve kurumsal eğitimlerle devam etmektedir.

 

 

k

 

 

gggggggggggggggggggggggggg

g

 

Ekip

Nur Vesile Yalav

Nur Vesile Yalav