Öğretmen Seminerlerinde Bu Ay Okuldışı Öğretmen'i Konuşuyoruz

Dönüşen toplum ve buna bağlı olarak değişen eğitim uygulamaları, eğitimin ana unsurlarından olan öğretmenlerin bu değişimden etkilenmesini kaçınılmaz kılmaktadır. Bugünün ve yarının öğrencilerini yetiştiren öğretmenler, günümüz yöntem ve uygulamalarını kullandığı takdirde etkili bir öğretim sunmuş olacaktır. Dolayısıyla kendi değer dünyamızı inşa eden ve bu değere hizmet edecek öğrenciler yetiştirmeyi gaye edinen öğretmen ve öğretmen adaylarının güncel eğitim anlayışlarına bağlı mesleki donanıma sahip olmaları gerekmektedir.

YEKDER Öğretmen Seminerleri, eğitimci ve eğitimci adaylarının mesleki becerilerine katkı sağlamak, teoriden pratiğe uzanan bilgilerle nitelikli çalışmaların ortaya koyulmasına aracılık etmek amacıyla; her ay alanında uzman eğitimciler tarafından verilecek bir eğitim dizisidir.

Aralık ayı seminerimiz Yavuz Yiğit tarafından “Okuldışı Öğretmenlik” başlığıyla Bağlarbaşı Kültür Merkezinde gerçekleştirilecektir. 

Tarih: 21 Aralık Perşembe 2023

Saat: 18.00

Yer: Bağlarbaşı Kültür Merkezi Seminer Salonu 

❗ Programımız ücretsizdir. 

Yavuz Yiğit kimdir?

Kendisini “Gençlik İşçisi” olarak tanımlayan Yavuz Yiğit, Münazara Hitabet Derneği Başkanı, OkulDışı ve Organize Deliler’in kurucusudur. Aynı zamanda göç ve sosyal uyum programları tasarlayan Harmony Projesi’nin Türkiye direktörüdür. İyilik Şampiyonası, Münazara Okulu, Messim gibi entelektüel gençlik oyunları tasarlamış ve uygulamıştır. Üniversiteler, şirketler, bakanlıklar, belediyeler için gençlik ve eğitim temalı projeler üretmektedir.

Yeditepe Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü'nde ve Belçika’daki Antwerp Üniversitesi’nde Uluslararası İletişim alanında lisans öğrenimi görmüştür. Kabul aldığı uluslararası bir proje kapsamında Cambridge Üniversitesi’nde dünyanın önemli sivil toplum örgütlerinden sosyal girişimcilik ve sosyal liderlik üzerine eğitimler almıştır. 15 farklı ülkede 1000'den fazla konferansa, tartışmaya ve kongreye katılmıştır. Ulusal ve uluslararası münazara turnuvalarında hem kendisi hem de öğrencileri büyük başarılar elde etmiştir. 200'den fazla ulusal ve uluslararası projede aktif görev alan Yavuz Yiğit; Türkiye’de 400’den fazla okulda 100 bine yakın öğrenciye sosyal girişimcilik, münazara, hitabet ve sosyal liderlik konularında dersler vermiştir.

 

 

 

 

 

k

 

 

gggggggggggggggggggggggggg

g