YEKDER-Marifet Okulu 2023-2024 dönemi lise ve ortaokul programı kayıtları başladı. Gençlerin bireysel bilgi becerilerini geliştirirken manevi ve ahlaki şahsiyetlerinden de ödün vermeden geleceğe adım atmasının hedeflendiği bu programda gençler tefekkür etme, üretme ve eğlenerek öğrenme ortamı buluyor.
Marifet Okulu Lise Programı öğrencilerin şekillenmekte olan ilgilerini merkezde tutarak hazırlandı. Öğrencilerimizin kendi ilgi alanlarında manevi köklerinden beslenerek var olmasını, üretim yapmasını ve özgüven sahibi olmasının amaçlandığı programda temel derslerin yanı sıra birçok sosyal faaliyet bulunuyor.
Marifet Okulu Ortaokul Programı’nda öğrencilerin bilişsel, sosyal ve manevi gelişimlerine odaklı bir program hazırlandı. İnteraktif bir içeriğe sahip olan program hazırlanırken öğrenci, rehber ve arkadaş grubu uyumundan hareketle nitelikli bir üretim ve gelişim süreci amaçlandı.
Marifet Okulu’nda neler mi var?
- Kur’an-ı Kerim
- Tema konuları
- Sportif etkinlikler (Futbol, Yüzme, Binicilik, Okçuluk)
- Gezi-Yorum çalışması
- Drama
- Adab sohbetleri
- Proje sunumları
- Ahşap Atölyesi
- Oku-Yorum çalışması
- Kitap okuma
- Kış ve yaz kampları
- İlmihâl bilgisi
- Olay-Yorum dersleri
- Sanatsal ve kültürel geziler
- Musikî
- İzcilik
- El becerileri (Keçe çalışması, örgü, oyuncak üretimi, dikiş, mutfak çalışması)
- Sanatsal beceriler (Ebru, Kaligrafi, Origami, Quilling)
Katılım ve başvuru detayları:
- Program başlangıç tarihi: 7 Ekim 2023
- Program ücreti yıllık 3.500 TL’dir
- Program Cumartesi günleri dernek merkezinde gerçekleştirilecektir.
- Kız grupları eğitimleri 9.00-12.30 saatleri arasındadır.
- Erkek grupları eğitimleri 13.00-16.30 saatleri arasındadır.