YEKDER Yetişkin Eğitimleri kapsamında gerçekleşen İnsan ve Toplum İlm-i Hâli programı, bahar döneminde Nimet Yılmaz’ın sunumu ile “Kur’âni Kavramlar”ın konuşulacağı derslerine başlıyor.

İnsan anlamak ve anlaşılmak isteyen bir varlık. Kelimeler vazgeçilmezimiz. Söylenenle duyulan, anlatılanla anlaşılan aynı mı gayrı mı? Bazen hatta çoğunlukla gayrı yani farklı ki bu da çözümü elzem en önemli meselesi insanın. 

Yaratıcısının sözüne kulak verince ne dediğini anlamak aynı zamanda Yaratanına seslenince kendini anlamlı takdim edebilmek ve insan insana sağlıklı bir iletişim kurabilmek, doğru ifadeler oluşturabilmek... Bütün bunlar bizi kavramlar dünyasına daldırıyor, düşünce binamızın tuğlaları olan kavramlara yöneltiyor. Sizleri bu dünyaya- kavramlar dünyasına- sefere davet ediyoruz; ne nedir? Hangi kelime kavramsal olarak nasıl bir çerçeve çizer, içinde ne var dışında ne kalır?... Bu güzel seferde ilk durağımız, ilahi kelamımız, Kur’an’ı- Kerim. Bizzat vahyin kendini tanımladığı beş temel kavram çalışacağız; Hidayet, Zikir, Rahmet, Hak ve Mizan.

Biz bu mübarek sefere hazırız, ya siz?

 

Program Tarihleri: 9 Mayıs - 6 Haziran Perşembe 2024

  • Dersler 11.00-12.30 arasında yapılacaktır.
  • Program 5 hafta sürecektir.

Katılım Bilgileri:

  • Program çevrimiçi gerçekleşecektir.
  • Hanımlara yöneliktir

Programımız ücretlidir.  

Ders ücreti 500 TL'dir.