YEKDER Çevrimiçi Seminerlerde bu ay Ayşe Aydoğdu ile "Modern Zaman Sendromları" üzerine konuşacağız.

Yaşadığımız hayat tarzının üzerimizde bıraktığı izler olarak tabir edilen “Modern Zamanlar Sendromları” derken hangi zamanlar kastediliyor, dönemin özellikleri nelerdir, sendrom ne demektir, ne şekilde anlaşılır, nasıl tedbirler alınır, çözüm yolları nelerdir gibi soruların cevaplanacağı seminerde çeşitli sendrom örnekleri ele alınacaktır.

Seminerde modern zaman sendromlarını tanımak, sebeplerini tespit etmek, alınacak önlemleri belirlemek, çözüm yollarını saptamak ve döngülerden kurtulma yollarını irdelemek için bir araya geleceğiz.

Çok Yoğunum Sendromu, Dağınık Beyin Sendromu, Dunning – Kruger Ya Da Cahil Cesareti Sendromu; Hayalet Titreşim Sendromu, Kronik Yorgunluk Sendromu, Kudüs Sendromu, Pazartesi Sendromu, Stockholm Sendromu, Süper Ebeveynlik Sendromu, Tükenmişlik Sendromu gibi popüler kültürde yer etmiş konuların konuşulacağı seminerimize bekliyoruz.

Tarih: 24 Nisan 2024 Çarşamba

Saat: 20.00

  • Katılım ücretsizdir.
  • Seminer çevrimiçi olarak Zoom platformunda gerçekleştirilecektir. Kayıt olduktan sonra Zoom linki sizinle SMS ile paylaşılacaktır.
  • Kontenjan sınırlıdır.

Ayşe Aydoğdu kimdir?

1985 yılında dünyaya geldi. Dört senelik lisans eğitimini dört farklı üniversitede dikey ve yatay geçişler yaparak tamamladı. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 2009 yılında mezun oldu.

Gençlik alanında profesyonel çalışmalar yapan Aydoğdu, sivil toplum kuruluşlarında 20 yılı aşkın bir süredir bilfiil hizmet veriyor. Genç Dergi Yayın Kurulunda ve Uluslararası Genç Derneğinde Genç Gönüllüler Başkanı olarak 16 yıl aktif görevde bulundu. Girişimcilik çalışmalarının mahsulü olarak Genç Mekan’ı kurdu. Ayşe Aydoğdu’nun şimdilerde farklı kurum ve kişilerle, ayrıca bireysel yürüttüğü projeler devam ediyor. Millî Eğitim Bakanlığı bünyesinde yazar ve proje koordinatörü pozisyonlarında çalışan Aydoğdu, halihazırda öğretmen olarak resmi görevini sürdürüyor. 

Ürettiği içerikler yazılı ve görsel medya mecralarında yayımlanmaya devam eden Aydoğdu’nun “İzm’ler Ne Kadar Bizim?” ve “Modern Zaman Sendromları” isimli iki kitabı bulunuyor.

Çeşitli konu başlıklarında konferans, seminer, söyleşi gibi etkinliklerde pek çok bölge ve ülkeden gençlerle bir araya gelmeye devam ediyor.

İki çocuk annesi olan Ayşe Aydoğdu İstanbul’da yaşıyor.