YEKDER Çevrimiçi Seminerlerde çarşamba akşamı Dr. Öğr. Üyesi Emrullah ile “”Kur’an’a Vefa” üzerine konuşacağız.

Kur’an-ı Kerim biz insanlara, kerim olan Rabbimizden bir hediye, aziz olan Peygamberimizden bir emanettir. Bu hediye ve emanet karşısında insanlığa yakışan tavır ise ona vefa gösterip sahip çıkmak; onunla olan ahdini her daim diri tutmaktır. Nitekim, “Kur’an ile olan ahdinizi yenileyin!” (teâhedü’l-Kur’ân!) buyruğuyla bizlerden Allah’ın kitabına vefa göstermemizi isteyen Hz. Peygamber (s.a.v.), aksi halde onun ilgisiz bırakılan bir deveden çok daha süratli bir şekilde sahibini terk edeceğini beyan etmektedir (Buhârî, “Fedâilü’l-Kur’ân”, 23). Halbuki Kur’an, kendisine karşı müstağni tavırlar sergilemeyen bir insan için o kadar vefalı bir yoldaştır ki, onun dostlarına olan vefası sadece dünya hayatı ile sınırlı değildir. Zira o, insana dünyada rehber, kabirde yoldaş, mahşerde şefaatçi, sıratta nûr, ahirette vesile-i necattır.

Bu seminerde Kur’an’ın, kendisine vefa gösterenleri aziz, yüz çevirenleri ise zelil kıldığı gerçeğine değinilecektir.

Geleceğin vefalı, izzetli ve iyilik timsali bir toplumu olabilmenin imkanlarının, hanelerimizin içinde ve hemen yanı başımızda bulunan mushaflarda mündemiç olduğuna değineceğimiz seminerimize dileyen herkesi bekleriz.

Tarih: 26 Nisan 2023 Çarşamba

Saat: 20.00

  • Katılım ücretsizdir.
  • Seminer çevrimiçi olarak Zoom platformunda gerçekleştirilecektir. Kayıt olduktan sonra Zoom linki sizinle SMS ile paylaşılacaktır.
  • Kontenjan sınırlıdır.

Ekip

Emrullah Tuncel

Emrullah Tuncel

Eğitimci