Yekder Bülten

Ekim 2021

YEKDER 2021-2022 Açılış Konferansı Gerçekleştirildi

Çocuk, genç, yetişkin ve eğitimcilere yönelik özgün eğitim programları ve modelleme çalışmaları gerçekleştiren YEKDER, yeni sezonu Dr. İbrahim Zeyd Gerçik’in, “İnsana Tutunmak” başlıklı konferansı ile açtı. Konferans 9 Ekim Cumartesi günü Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Prof. Dr. Raşit Küçük Salonu’nda gerçekleştirildi.

Detaylı Bilgi

Marifet Okulunda Yeni Dönem Coşkulu Başladı

Gençlik Eğitimleri Komisyonumuz bünyesinde uzun yıllardır devam eden Marifet Okulu, 2021-2022 eğitim-öğretim dönemine pandemi sonrası buluşmanın coşkusu ile başladı.

Detaylı Bilgi

Ailede Din Eğitimi Programı (ADEP) 3. Hafta Eğitimleri Tamamlandı

Çocukların fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimleri, iman gelişimleri ve ibadet tasavvurları, ahlaki değer kazanımları gibi konuların ele alındığı seminerlerde “Ebeveyn Tutumları ve İletişim”, “Çocukların İman Gelişimini Nasıl Destekleyebiliriz?”, “Çocukların İbadete Teşviki ve İbadet Alışkanlığının Kazandırılması” başlıkları sunuldu.

Detaylı Bilgi

YEKDER Gençlik Liderliği Eğitimleri Tamamlandı

YEKDER Gençlik Eğitimleri Komisyonu bünyesinde 2021-2022 yılı güz dönemi eğitim faaliyetleri kapsamında iki günlük “Gençlik Liderliği Eğitimleri” programı gerçekleştirildi. Ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik uzun yıllardır YEKDER Gençlik Eğitimleri Komisyonu bünyesinde sürdürülen Marifet Okulu programı kapsamında 2-9 Ekim 2021 tarihlerinde dört seminer ve dört atölye çalışması düzenlendi.

Detaylı Bilgi

Bireysel ve Kollektif Bilincin Dinamikleri Ele Alınıyor

Yetişkin Eğitimleri Komisyonumuz tarafından sürdürülen İnsan ve Toplum İlm-i Hâli eğitim programında 4. hafta tamamlandı. 22 Eylül’de başlayan programa katılımcıların ilgisi yoğun oldu.

Detaylı Bilgi

Çatı Kuruluşumuz İLKE Vakfı'ndan YEKDER Yeni Yönetime Ziyaret

YEKDER Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Türkan ve yönetim kurulu üyelerinin karşıladığı İLKE Vakfı heyetinde, Mütevelli Heyeti Başkanı Nihat Erdoğmuş, Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Sunar, Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Akkuş, Halit Bekiroğlu ve Vakıf Müdürü Abdullah Serenli bulundu.

Detaylı Bilgi

İstanbul Müftülüğü ve TDV KAGEM'den YEKDER'e Ziyaret

İstanbul İl Müftü Yardımcısı Halime Yıldız ve Türkiye Diyanet Vakfı Kadın ve Aile Gençlik Merkezi (KAGEM) İstanbul Şubesi Başkanı Ayşenur Kapusuz ve beraberindeki heyet kurumumuzu ziyaret etti.

Detaylı Bilgi