Yekder Bülten

Mayıs 2021

Ramazan Konuşmaları Bu Yıl "Namaz" Temasıyla Gerçekleştirildi

Namazın ilim, kültür, mimari, musiki, edebiyat ve toplumsal yaşamdaki yansımalarıyla ele aldığımız Ramazan Konuşmaları'nı "Namaz" temasıyla gerçekleştirdik. Ramazan ayı boyunca hafta içi her gün YEKDER resmi YouTube kanalında yayınlandı. Alana dair önemli isimlerin yer aldığı program, izleyicilerinde yoğun ilgilisini gördü.

Detaylı Bilgi

YEKDER Ailesi Çevirimiçi Bayramlaştı

YEKDER ailesi olarak Ramazan Bayramı coşkusunu düzenlediğimiz çevirimiçi bayramlaşma programı ile yaşadık. Her bayram olduğu gibi YEKDER ailesi bu yıl da bayramlaşma programında buluştu. Salgın nedeniyle online olarak bir araya geldiğimiz bayramlaşma programımızda yönetim kurulu üyelerimiz, çalışanlarımız ve gönüldaşlarımız ile bayram sevincimizi paylaştık.

Detaylı Bilgi

Mukabele Programımız Hatim Duasıyla Tamamlandı

İslam dünyasında 14 asırdır süren mukabele geleneğine “Kur’ân’da Ahlakî Değerler Meali” teması ile yeni bir renk katarak gerçekleştirdiğimiz mukabele programı, 12 Mayıs'ta yapılan hatim duasıyla nihayete erdi.

Detaylı Bilgi

YEKDER YouTube'de Artık Daha Etkin!

Yaşanan pandemi nedeniyle birçok faaliyetini dijital ortama aktaran YEKDER, resmi YouTube kanalında modül tanıtım içerikleri, etkinlik, ders, seminer, sempozyum, konferans vb. çalışmalarına hızlıca yenilerini ekleyerek "Ramazan Konuşmaları"nı ve kitap tanıtımlarını da izleyicinin ilgisine sunuyor.

Detaylı Bilgi