Yekder Bülten

Ocak 2021

YEKDER’de Yeni Yılın İlk Yayını Çıktı!

"Etkinliklerle Ayasofya-i Kebir Külliyesi Gezi Rehberi" kitabı, 86 yıl sonra camii olarak açılan Ayasofya’nın tarihimizdeki önemine değinerek bunu etkinliklerle eğlenceli ve öğretici hale getiriyor.

Detaylı Bilgi

YEKDER 2020 Yılında Neler Yaptı?

YEKDER; ahlâkî ve manevî bakımdan tutarlı nesiller yetişmesinin, toplumumuzda kaliteli bir din eğitimi hizmeti verilmesine bağlı olduğu fikrinden hareketle, din eğitimi alanında özgün modeller ve materyaller üretilmesine ve nitelikli din eğitimcilerinin yetişmesine katkı sağlanmayı kendine gaye edinerek özgün çalışmalarına devam etmektedir. Bu çerçevede 2020 yılı içerisinde yapılan faaliyetlerle ilgili bir rapor hazırlandı.

Detaylı Bilgi

Din Eğitiminde Materyal ve Oyun Atölyesi Gerçekleştirildi

Çocuk Eğitimleri Komisyonumuz tarafından yürütülen “YEKDER Öğretmen Atölyeleri” kapsamında gerçekleştirilen Din Eğitiminde Materyal ve Oyun atölyesi yurtiçi ve yurtdışında okul öncesinde görev alan katılımcı eğitimcilerle gerçekleştirildi.

Detaylı Bilgi

İlköğretim Eğitimcileri “Siyer Öğretim Yöntemleri Atölyesi"ne Yoğun İlgi Gösterdi

İlköğretim eğitimcilerine yönelik düzenlenen "Siyer Öğretim Yöntemleri Atölyesi" ile siyer öğretiminin önemi, gerekliliği üzerine farkındalık ve bu farkındalık ile öğrencilerin siyer derslerinde ilgilerini çekecek yöntem ve teknikler gibi birçok konu ele alındı.

Detaylı Bilgi

Ayasofya Baş İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın'ı Ziyaret Ettik

YEKDER Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür ve Genel Sekreterimiz Yasin Aydın, Ayasofya-i Kebîr Câmi-i Şerîfi Baş İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın'ı ziyaret ederek, YEKDER yayınlarından çıkan “Etkinliklerle Ayasofya-i Kebir Külliyesi Gezi Rehberi” kitabını hediye etti.

Detaylı Bilgi

Nurettin Ceylan ve Üzeyir Canbaz'dan Kurumumuza Ziyaret

Prof. Dr. M. Esad Coşan Camii İmamı Nurettin Ceylan ve Göktürk Merkez Camii İmamı Üzeyir Canbaz kurumumuzu ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında bilgi aldı.

Detaylı Bilgi