Yekder Bülten

Kasım 2020

İnsan ve Toplum İlm-i Hâli Programı ile "Aile Eğitimi" Daha Kapsamlı Hale Gelecek!

Yetişkinlere yönelik gerçekleştirdiğimiz eğitimlere bir yenisini daha ekleyerek “İnsan ve Toplum İlm-i Hâli” programını başlattık. Bireyleri hedef alarak aileleri dünyaya ve küresel gelişmelere karşı daha donanımlı hale getirmeyi amaçladığımız programda 10 hafta boyunca “Aile İçi İletişim”, “Kur’ân-İnsan ve Toplum” ve “Aile İlmihali” başlıklarıyla seminerler gerçekleştiriliyor.

Detaylı Bilgi

EGP Modelleme Çalışması İle İHYA Vakfı İlk Mezunlarını Veriyor

Uzun yıllar kurumumuz bünyesinde sürdürülen Eğitimci Geliştirme Programı'nın (EGP), modelleme çalışmaları İhya Vakfı ile devam ediyor. YEKDER ve İHYA Vakfı işbirliği ile başlatılan EGP modellemesinin ilk aşaması tamamlandı.

Detaylı Bilgi

"ADAB Seti" İle Toplumsal Değerlere Işık Tutulacak!

Yakın zamanda YEKDER Yayınları bünyesinde çıkacak olan “ADAB Seti” ile çocuk eğitimlerine yönelik İslami değerler ve kavramlara aşinalık kazandırmayı, sevdirmeyi ve İslam adabına uygun davranış edindirmeyi hedefliyoruz.

Detaylı Bilgi

İslam Eğitimi Okumaları Müzakere Grubu, Yazı Faaliyetlerine Başladı

YEKDER Yetişkin Eğitimleri Komisyonu bünyesinde Dr. Emine Keskiner ve Dr. Gülsüm Pehlivan Ağırakça yönetiminde faaliyetlerini sürdüren İslam Eğitimi Okumaları müzakere grubu, yazı faaliyetlerine başlayarak çalışmalarını hızlandırdı.

Detaylı Bilgi

Prof. Dr. Mustafa Gündüz’e Teşekkür Ziyareti

Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat Özgür, Yönetim Kurulu Üyemiz Kurtuluş Öztürk ve Kurumsal İlişkiler/İletişim Koordinatörü Ramazan Nurbaki, geçtiğimiz günlerde (2020-2021) açılış konferansımızı gerçekleştiren Prof. Dr. Mustafa Gündüz’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Detaylı Bilgi

M.Ü İlahiyat Fakültesi AGD Teşkilatı Derneğimizi Ziyaret Etti

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Ümitcan Ateş ve beraberindeki heyet derneğimizi ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında bilgi aldı.

Detaylı Bilgi